Mucize Adam

zd

 

Mucize adam

Bordo-mavililer, Doğan yönetiminde 22 maçta tek yenilgi aldı. Geçen sezon ikinci olan Karadeniz fırtınası, şimdi de Şampiyonlar Ligi’nin kapısında.

Bir dönem Türk futbolunda fırtınalar estiren Trabzonspor, Ziya Doğan yönetiminde eski günlerini hatırlatmaya başladı. Bordo-mavili ekip, son dönemin en parlak günlerini tecrübeli hocanın döneminde yaşadı. Geçen sezonun 14. haftasına kadar Samet Aybaba ile gelen Trabzon, ardından 5 hafta Turgay Semercioğlu ile çalıştıktan sonra 20. haftada takımı Ziya Doğan’a emanet etti. İşte bundan sonra kasırga başladı. Trabzon’un F.Bahçe’ye 3-1 yenildiği 19. haftanın sonunda Trabzon, lider Beşiktaş’ın 12, ikinci F.Bahçe’nin de 7 puan gerisinde üçüncü sıradaydı.

Büyük tırmanış
Ziya Doğan’la birlikte tırmanışa geçen Trabzon, geçen sezonun son 15 maçında 12 galibiyet, 2 beraberlik ve bir yenilgi aldı. Ziya Doğanlı Karadeniz ekibini şu ana kadar sadece G.Saray yenebildi. Trabzon, bir beraberlik ile yenilgiyi de şampiyonluk yarışında F.Bahçe’ye geçildikten sonra aldı. Sezonun sonunda Karadeniz ekibi, F.Bahçe’nin 4 puan gerisinde, Beşiktaş’ın ise 10 puan önünde ikinci durumdaydı ve Şampiyonlar Ligi’ne katılma vizesini elde etmişti.

Kiev’de deprem
Ardından Trabzon, bu sezona da kaldığı yerden başladı. Ligin ilk maçında Kayseri’ye devirirken, Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Riga ve D.Kiev ile oynadığı maçları da yenilgisiz tamamladı. Kiev’de kazanıp, Şampiyonlar Ligi’nin kapısına geldi. Bu arada Trabzon’a yenilen Dinamo Kiev karıştı. Ukrayna ekibinde teknik direktör Mikhailychenko yönetim tarafından kovuldu.

http://arsiv.sabah.com.tr/2004/08/12/spo104.html

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>